دعاوی مربوط به خانواده

دعاوی مربوط به خانواده /

صفحه اصلی

دعاوی مربوط به خانواده

ارسال شده در تاریخ : ژوئن 17, 2020 توسط : administrator

 

دعاوی خانواده

 

دعاوی خانواده به دعاوی حقوقی و کیفری گفته می شود که از امور مربوط به خانواده ایجاد شده باشد. بنابراین قبل از به وجود آمدن این قبیل دعاوی، رابطه ای تحت عنوان خانواده در میان افراد وجود داشته که پس از بروز اختلاف، به این نوع دعاوی منتهی شده است.

 

به طور مثال در دعوای مربوط به طلاق که میان زوج و زوجه ایجاد می شود قبل از اینکه دعوایی در خصوص طلاق مطرح باشد، عقد نکاحی میان زوج و زوجه منعقد شده است که موجب تشکیل خانواده شده که اختلافات و یا مسائل دیگر باعث طرح دعوای طلاق شده است.

 

 

قانون های مربوط به خانواده

 

در قوانین حقوقی کشور ما، در خصوص خانواده و امور مربوط به افراد قوانینی به تصویب رسیده که به شرح امور و حقوق مربوط به آن پرداخته شده است. علاوه بر قانون مدنی که مباحثی از آن به امور مربوط به خانواده اختصاص یافته است، قانونی خاص تحت عنوان قانون حمایت خانواده جدید در مجلس تصویب شده که در آن به صورت اختصاصی به بیان مقررات مربوط خانواده می پردازد.

 

طلاق, طلاق توافقی, مهریه, ازدواج, طلاق نامه, سند طلاق, دفتر طلاق, دفتر ازدواج, دادگاه خانواده, وکیل, وکیل پایه یک دادگستری, گروه وکلا, بنیان وکلا, وکیل تهران, مشاوره حقوقی, وکیل آنلاین, بهترین وکیل تهران, بهترین وکیل پایه یک دادگستری, مشاوره حقوقی طلاق, شماره وکیل, آدرس وکیل

 

دعاوی حقوقی و کیفری خانواده

 

دادگاه خانواده به صورت اختصاصی به مسائل و دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی می کند به عبارت دیگر به موجب قانون، دادگاهی تحت عنوان خانواده ایجاد شده است که به این نوع موضوعات به صورت کاملا تخصصی رسیدگی نماید.

به موجب ماده 4 قانون حمایت خانواده جدید این دعاوی و امور ذکر شده که در ادامه به شرح دعاوی و موضوعات مرتبط با آن می پردازیم:

 

 

طلاق

 

به موجب حقوق کشور ما که از شرع برگرفته شده است حق طلاق از حقوق مربوط به مرد می باشد. به عبارت دیگر به موجب ماده 1133 قانون مدنی با توجه به اینکه حق طلاق از حقوق مختص به مرد بوده و بنابر اختیاری که قانونگذار به زوج اعطا نموده است می تواند با رعایت شرایط مقرر در قانون، تقاضای طلاق همسرش را بنماید. اما باید در نظر داشت که این حق اختصاصی مرد، مانع تقاضای طلاق از طرف زن نبوده و بنا بر شرایطی که قانون برای زوجه در نظر گرفته است، می تواند با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق خود را مطرح کند.

 

بنابر اینکه مرد یا زن یا هر دو بخواهد تقاضای طلاق را به دادگاه ارائه دهند طلاق در یک نوع از تقسیم بندی، به طلاق توافقی، طلاق از ناحیه مرد و طلاق از طرف زن تقسیم می شود.

 

 

آیا مرد می تواند حق طلاق را به زن بدهد؟

 

همانطور که ذکر شد حق طلاق از حقوق مختص به مرد می باشد و این حق قابل واگذاری به زن نبوده، اما مرد (زوج) می تواند بنا بر شرایطی به همسر خود وکالت در طلاق دهد، به بیان ساده زوج می تواند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و تنظیم سند وکالتنامه، زوجه را وکیل خود در اجرای صیغه طلاق بکند، در اینصورت زن (زوجه) می تواند به وسیله وکالت اعطا شده و با مراجعه به دادگاه و طی کردن تشریفات مربوط به آن اقدام به اخذ حکم طلاق خود کند.

مهریه, عند المطالبه, عند الاستطاعه, توقیف مهریه, توقیف برای مهریه, مهریه سکه, مهریه خانه, ندادن مهریه, ندادن مهریه زندانی دارد, ندادن مهریه نی نی سایت, ندادن مهریه توسط مرد, راههای مهریه ندادن, مهریه طلاق, وکیل مهریه تهران, وکیل مهریه, بهترین وکیل مهریه, مهریه چیست, مهریه بیش از 110 سکه, مهریه عندالمطالبه, مهریه عند الاستطاعه, مهریه زندان دارد, مهریه ثبت نشده, مهریه قانون جدید, مهریه قسطی, مهریه فوت, مهریه غیر منقول, مهریه جدید, مهریه نی نی سایت, مهریه سه دانگ خانه, مهریه طلاق, مهریه بر ذمه پدر زوج, مهریه و زندان, وکیل پایه یک دادگستری, وکیل تهرانمهریه

 

مهریه از حقوق مالی زن بوده و با انعقاد عقد نکاح چه به صورت دائم و چه موقت برای وی ایجاد می شود که با عناوین دیگری همچون صداق مهر به کار برده می شود. همانطور که در ماده 1082 مدنی ذکر شده است: ” به مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید. ” بنابراین پس از اینکه عقد ازدواج به طور صحیح منعقد شود، زن به محض انعقاد عقد نکاح مالک مهر می شود و بنا بر شرایطی می تواند آن را از زوج مطالبه کند.

 

 

در چه مواردی مهریه به زوجه تعلق نمی گیرد؟

 

 

به موجب ماده 1101 قانون مدنی در صورتی که قبل از آنکه بین زوج و زوجه نزدیکی ( عمل زناشویی ) واقع شود، عقد نکاح به هر طریق فسخ شود، در این صورت به زوجه مهریه تعلق نمی گیرد، اما باید این نکته در نظر داشت که در صورتی که این فسخ به علت عنن ( ناتوانی جنسی مرد در عمل زناشویی ) باشد، زن مالک نصف مهر تعیین شده می شود.

 

یکی دیگر از مواردی که موجب می شود به زن مهریه تعلق نگیرد بطلان عقد نکاح می باشد، به موجب ماده 1098 قانون مدنی هر زمان عقد ازدواج ( نکاح ) به هر دلیلی باطل بوده باشد و عمل زناشویی نیز بین زن و مرد واقع نشده باشد، مالی تحت عنوان مهر به زن تعلق نمی گیرد.

 

نکته: زمانی که پس از عقد ازدواج، بین زوج و زوجه نزدیکی صورت نگرفته باشد و شوهر قصد آن را داشته باشد که همسر خود را طلاق دهد در اینصورت زوج می بایست نصف مهریه را به زوجه پرداخت نماید.

 

حضانت, ملاقات با فرزند, حضانت با مادر, ملاقات با طفل, حضانت پدر, حضانت پدر معتاد, حضانت نی نی سایت, وکیل تهران, مشاوره حقوقی, وکیل آنلاین, وکیل پایه یک دادگستری, شماره وکیل

حضانت و ملاقات طفل

 

 

در قوانین کشور ما در خصوص حضانت تعریف مشخصی ارائه نشده است و صرفا در ماده 1168 قانون مدنی به حق و تکلیف بودن حضانت اشاره شده است.  اما حضانت به معنی نگهداری، پرورش و تربیت طفلی است که پدر و مادر وی جدای از یکدیگر زندگی می کنند که قانون این حق و تکلیف را به پدر یا مادر واگذار کرده است.

باید در نظر داشت که حضانت حقی غیر از ولایت و قیمومت و وصایت بوده و صرفا به مواردی از قبیل نگهداری و .. که پیشتر ذکر شد معطوف می شود.

 

به موجب ماده 1168 قانون مدنی، حضانت فقط در خصوص اطفال در نظر گرفته شده است. بنابراین در صورتی که طفل به سن رشد قانونی برسد و اصطلاحا رشید شود حق حضانت به همراه آن از بین می رود.

 

چه اشخاصی اولویت حضانت طفل را دارند؟

 

بر طبق قانون مدنی اولویت در نگهداری و حضانت طفل تا سن 7 سالگی، فارغ از جنسیت فرزند با مادر است. بنابراین در صورتی که پدر و مادر طفل جدا از یکدیگر زندگی کنند قانون این حق را تا 7 سالگی با مادر دانسته است. البته ناگفته نماند این حق اولویت در تمامی شرایط با مادر نبوده و به طور مثال در صورتی که مادر مبتلا به جنون شود حق حضانت زائل شده و یا در صورتی که مادر اقدام به ازدواج مجدد نماید این حق اولویت وی از بین رفته و حضانت طفل با پدر خواهد بود.

 

اما نکته ای که در خصوص حضانت باید در نظر گرفت این است که مصلحت طفل در تمامی موارد می بایست در نظر گرفته شود و در صورتی که به موجب قانون شرایطی از قبیل فساد اخلاقی یا اعتیاد به مواد مخدر برای شخصی که حضانت طفل را بر عهده گرفته پیش آید و این موضوع برای دادگاه به اثبات برسد می تواند در خصوص حضانت طفل هر تصمیمی که به صلاح طفل باشد اتخاذ نماید.

 

ملاقات با طفل

 

 

در صورتی که به هر علت مانند طلاق و یا هر علت دیگر، پدر و مادر طفل در یک منزل سکونت نداشته باشند، قانون برای فردی که حضانت طفل را بر عهده ندارد اختیار ملاقات با فرزند را در نظر گرفته است. در صورتی که بین پدر و مادر طفل، توافقی در خصوص شرایط و زمان ملاقات طفل وجود نداشته باشد دادگاه بنا بر شرایط موجود و با در نظر گرفتن صلاح، زمان و مکانی را در خصوص ملاقات با فرزند در نظر می گیرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

vosipBem

На сайте http://gamearmy.ru/monitoring представлен мониторинг популярных игровых серверов. Серверы разделены по странам, жанрам игр, популярности, дате добавления. Здесь всегда можно найти последние новинки для любителей стрелялок. Удобная навигация позволяет быстро найти нужную игру для мониторинга. На сайте регулярно пополняется перечень серверов для разных стран. Для каждой игры подготовлено краткое описание, что поможет сделать выбор. Следите за последними серверами или добавляйте сервер самостоятельно.

ovlarikar

Многие женщины хотят оставаться соблазнительными и красивыми, и если вы к ним относитесь, рекомендуем посетить https://womensblog.pp.ua платформу, созданную женщинами для женщин. Это информационный портал, на котором публикуются полезные статьи для представительниц прекрасного пола. На сайте можно почитать тексты о беременности, красоте, здоровье, об отношениях. Кроме этого, есть и другие полезные советы, которые помогут улучшить жизнь. Статьи выходят регулярно, всегда будет, что почитать. Вы не будете стесняться — обсуждаются любые, даже самые пикантные темы, всё, что вам захочется.

kalasGauch

Веб-ресурс https://aromafiolent.ru предлагает натуральную крымскую косметику, которая не только позволит оставаться красивыми, но и молодыми. В перечне предложений можно найти средства для волос, парфюмы, соль, выпаренную из морской воды, товары для поддержания здорового состояния организма, а также травяные сборы-чаи. Магазин реализует продукцию, которая создана брендами из Крыма, которые успели завоевать доверие клиентов. Также магазин регулярно проводит акции, чтобы покупатели могли экономить на любимых косметических средствах, приобретая их по скидкам.

Ремонт фундамента

Поднять дом Красноярск

vasulalon

Устали искать площадку, где можно выгодно продать или купить тот или иной товар — посетите https://karedo.ru/ для заключения выгодных сделок. Любой пользователь сайта может абсолютно бесплатно открыть свой интернет-магазин и начать зарабатывать. Также площадка подойдет тем, кто хочет быстро реализовать тот или иной товар: хоть куртку, хоть диван. Платные услуги помогут некоторым пользователям получить доступ к расширенному функционалу. Кроме того, на сайте есть полезные статьи, с помощью которых отдельные категории товаров станут понятнее.

rniloCok

Компании, осуществляющие строительство различных объектов, отдельные специалисты-строители и клиенты могут перейти по ссылке https://stroyzakaz.net/ и размещать там свои услуги и заказы. Не нужно платить за услуги сервиса — все полностью бесплатно. Это удобная и простая в использовании строительная биржа, на которой легко оставить свое предложение. Кроме сообщений строителей и перечня компаний соответствующей сферы, посетители могу почитать тематические публикации. Полезный контент не только даст ранее неизвестную информацию, но и поможет развлечься, пока клиенты пишут отклик на сообщение.

epanoMoony

При помощи веб-сайта https://investzoloto.ru/kurs_zoloto/ можно быстро проверить курс золота в российских банках на сегодняшний день, а также узнать прогнозы изменения цены. На странице опубликован список банков, а также стоимость покупки и продажи золота в них. Можете ознакомиться с динамикой курса за прошедшие 3 месяца и сделать на основе этого собственный прогноз. Также на сайте опубликована дополнительная информация по теме, данные о слитках золота, золотых монетах и других изделиях. В разделе аналитики можно прочитать готовые прогнозы.

potaprex

Чтобы дать выход сексуальной энергии, достаточно посетить сайт https://sexcall.online/ — здесь размещены телефонные номера, набрав которые можно познакомиться с виртуальными подругами, жаждущими интимных бесед. Девушки, чьи контакты представлены на сайте, способны на многое, чтобы сделать клиентам приятное. У каждой барышни свой номер телефона, набрав который можно с головой погрузиться в атмосферу безудержного секса. Воспользовавшись удобным меню, можно выбрать свой регион РФ, чтобы гарантированно дозвониться и получить удовольствие.

Ремонт фундамента

Поднять дом Красноярск

Ремонт фундамента

Поднять дом Красноярск

Ремонт фундамента

Ремонт фундамента Красноярск

vbudiginop

Благодаря странице по ссылке https://soundsmix.com можно не думать о том, заблокируют ли ваше видео из-за нарушения авторских прав на аудиодорожку. На платформе представлено множество треков, которые не защищены авторским правом и распространяются по свободной лицензии. Блокировка контента не случится. Так, и профессионал, и любитель смогут создать контент любого типа с музыкальным сопровождением, которое не повлечет за собой никаких проблем. В представленном ассортименте есть композиции, которые относятся к различным жанрам, так что необходимую пользователь найдет очень быстро. Чтобы скачать музыку, нужно зарегистрироваться, и можно пользоваться всем функционалом.

kovaetwite

Лучшая база для тех людей, которые работают с брокерами — это бездепозитный бонус, и веб-сайт https://xn--90aaidbbkcjkn6acifbi1arek1ay5n.xn--p1ai/ создан для того, чтобы вы поняли, где его взять. Не все брокеры могут позволить себе так поощрять трейдеров, но некоторые все-таки радуют пользователей. Бонус может быть разного размера, но лучше выбирать по рейтингу брокера — в списке будет указана информация о сайтах, чтобы каждому было проще выбрать подходящий вариант. Также на сервисе можно найти полезную информацию по соответствующей теме.

avinaSed

От том, как можно зарабатывать больше, можно узнать из статей, которые размещены по ссылке https://xn------cddcgbdkcccbzjcbcebg0a6diedb2em2a6a2m5a.xn--p1ai/ — информации очень много. За несколько лет на сайте собрано более сотни публикаций, в которых рассказывается о маркетинге, инфобизнесе, запуске собственного ютуб-канала и многом другом. После ознакомления ест возможность написать комментарий, что обычно делают те, кто посещает сайт образовательного центра. Новые статьи загружаются на данную страницу постоянно — веб-ресурс всегда располагает актуальной информацией.

llsastABORY

Купить на сайте https://edenwood.ru/ можно множество красивых изделий, выполненных из дерева. В каталоге можно найти мебель из массива дерева или небольшие деревянные аксессуары. Все товары отлично подойдут для украшения интерьера или в качестве презента. Все позиции отличаются уникальность и практичностью - приобрести можно именно то, что обязательно пригодится, а не просто будет пылиться на полке. При этом стиль продукции понравится каждому. Творческая мастерская рада предложить широкий ассортимент изделий на любой бюджет.

mccorham

Часто где в интернете можно наткнуться на рекламу графическими баннерами, и веб-площадка https://bannerswall.ru упростит коммуникацию с рекламодателями, благодаря автоматизированном формату. Платформа позволяет мгновенно найти потенциальных рекламодателей или мастеров в области веб-рекламы. Главное — соблюдать правила сервиса, с которыми можно ознакомиться в соответствующем разделе. Регистрация в системе портала не требуют оплаты, поэтому основные функции доступны всем. Можно даже купить быструю ссылку за 2 рубля — об этом узнайте через специальный баннер с правой стороны.

laretobesk

Отзывы о работе тренинг-центра Евгения Гришечкина можно найти по ссылке https://xn-----dlcccbkccvgcbjt5bit5a1c8fua2fb.xn--p1ai/ — здесь собраны искренние отклики тех, кто проходил обучение. Новые сообщения появляются на сайте регулярно. С 2019 года на сайте собрано несколько десятков подробных рецензий о деятельности тренинг-центра. Комментаторы пишут о том, как они учились, а также сообщают, сколько им удалось выручить денег после получения советов от известного бизнес-тренера. Люди, работающие в разных сферах, смогли существенно увеличить свой доход после прохождения тренингов.

Ремонт фундамента

Ремонт фундамента Красноярск

fominpoome

Обеспечить свое мероприятие специальным оборудованием можно на сайте https://t-audio.com/ — тут есть все, что нужно.. Уже больше двух десятилетий компания занимается сдачей в аренду светового и звукового оборудования, а также приборов для спецэффектов и конструкций для сцен. На странице по ссылке можно ознакомиться с портфолио команды. Кроме того, сайт предлагает к ознакомлению политику компании в отношении формирования цен на предоставляемые услуги. Если нужно больше информации — получить ее можно, связавшись со специалистами.

منوی سایت
Call Now Button