رابطه نامشروع تلفنی | مجازات رابطه تلفنی با زن شوهردار

رابطه نامشروع تلفنی | مجازات رابطه تلفنی با زن شوهردار /

صفحه اصلی

آخرین تاریخ بروزرسانی خرداد 8ام, 1401

رابطه نامشروع تلفنی | مجازات رابطه تلفنی با زن شوهردار

 

 

امروزه افراد جامعه با افزایش روابط آزاد و خارج از چهارچوب ازدواج، در خصوص روابط خصوصی خود با مشکلات بیشتری نسبت به قبل مواجه‌ اند، از جمله دعاوی و شکایاتی که می توان در این خصوص نام برد زنا، رابطه نامشروع و دون یا پایین تر از زنا و … می باشد .

رابطه نامشروع تلفنی از جمله جرامی است که در این فرصت به توضیح آن میپردازیم

 

روابط نامشروع بدون زنا

 

مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد مرتکب رابطه نامشروع یا عمل منافی عفت غیر زنا از قبیل تقبیل (بغل کردن) یا مضاجعه (با هم خوابیدن و همبستر شدن) شوند، به  شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می‌شود.

 

روابط نامشروع به معنای عام کلمه به هرگونه روابط خارج از عرف و شرع اعم از جنسی و غیر جنسی میان زن و مرد نامحرم گفته می ‌شود.

 

روابط نامشروع کمتر یا دون زنا نیز به معنای هرگونه تماس و اعمالی که به دخول ختم نشود گفته می شود.

از جمله مصادیق روابط نامشروع که در قانون یاد شده عبارتند از در آغوش گرفتن و یا بوسیدن بوده و همچنین خوابیدن زن و مرد در رختخواب در کنار یکدیگر می‌ باشد.

ابلاغ قضایی

در واقع گستردگی روابط نامشروع به قدری است که حتی ممکن است بدون حضور زن و مرد بیگانه در کنار یکدیگر صورت پذیرد. به طور مثال در فضای مجازی یا رابطه نامشروع تلفنی و… جرم تلقی شود.

 

مجازات رابطه تلفنی با زن شوهردار ( رابطه نامشروع تلفنی )

 

با توجه به آنچه گفته شد ارتباط تلفنی خارج از چهارچوب میان زن و مردی که رابطه زوجیت بین آنها برقرار نیست هم از موارد و مصادیق رابطه نامشروع بدون زنا تلقی می شود. در واقع همان گفت و گوی نامتعارف و غیر عرفی که میان زن و مرد نامحرم به صورت تلفنی و پیامکی یا در هر یک از شبکه‌های اجتماعی صورت پذیرد، ممکن است که برای افراد مجازات کیفری در پی داشته باشد.

پرداخت دیه از بیت المال

حکم قضایی رابطه تلفنی پسر مجرد با زن شوهردار, مجازات حرف زدن با دختر, مجازات ارتباط تلفنی با نامحرم, جرم سکس تلفنی, مجازات سکس تلفنی, وکیل, مشاوره حقوقی تلفنی, وکیل پایه یک دادگستری, وکیل انلاین

از جمله دلایلی که میتواند رابطه نامشروع دون زنا را در دادگاه ثابت کند عبارتند از: اقرار طرفین، شهادت شهود، گزارش پلیس و هرگونه مدارکی که نشان دهنده وجود رابطه نامشروع باشد.

وکیل

آیا مجرد یا متاهل بودن تغییری در مجازات ایجاد می کند؟

نکته قابل توجه این است که در رابطه نامشروع بدون زنا اینکه هر یک از طرفین متاهل باشند یا مجرد تفاوتی در عنوان جرم یا حکم دادگاه ایجاد نمی‌ کند و ارتباط خارج از عرف از قبیل پیام های عاشقانه متعدد یا شوخی‌ های جنسی و.. چه با زن شوهردار باشد چه مجرد یا مرد متاهل باشد یا مجرد تفاوتی ندارد.

 

برخلاف زنا که حکم زنای محصنه (ارتباط جنسی همراه با دخول میان زن و مرد نامحرمی که حداقل یکی از آنها متاهل باشد) با زنای غیر محصنه متفاوت است.

 

در نتیجه مطابق قانون روابط نامشروع بدون زنا محدود به برخورد فیزیکی نشده است و طبق نظریه مشورتی شماره ۳۴۹۲/۷ : ارتباط تلفنی از مصادیق رابطه نامشروع شمرده می شود و طبق قانون مجازات قابل پیگرد است.

 

در نهایت مجازات جرم رابطه نامشروع در قالب ارتباط تلفنی نامتعارف زن و مرد نامحرم تا ۹۹ ضربه شلاق می باشد البته ممکن است دادگاه با بررسی شرایط تحقق جرم و سایر دلایل و امارات مختلف مجازات کمتر یا بیشتری را در نظر بگیرد.

4.9 / 5. 21

رابطه نامشروع تلفنی | مجازات رابطه تلفنی با زن شوهردار

ارسال شده در تاریخ : فروردین ۵, ۱۴۰۱ توسط : administrator

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آخرین پست ها

ارسال دیدگاه

منوی سایت

درخواست مشاوره