سفته حسن انجام کار و نحوه پر كردن آن

سفته حسن انجام کار و نحوه پر كردن آن /

صفحه اصلی

آخرین تاریخ بروزرسانی خرداد 20ام, 1401

سفته حسن انجام کار | نحوه پر كردن سفته ضمانت حسن انجام کار

 

 

در معاملات و مراوده های تجاری کوچک و بزرگ از گذشته همواره اسناد تجاری به منظور ایجاد تعهد و التزام به موضوع قرارداد مورد استفاده قرار گرفته اند.

سفته یکی از انواع اسناد تجاری است که که در تعریف قانونی آن می توان گفت:  سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می ‌کند مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص کارسازی نماید.》

 

سفته بابت ضمانت حسن انجام کار یکی از انواع سفته می باشد که اصولاً کارفرمایان این نوع سفته را هنگام بستن قرارداد کاری از کارگران و کارمندان خود درخواست می کنند به این جهت که از صحت و حسن انجام کار توسط کارگر اطمینان حاصل کنند و چنانچه کارگر خسارتی به تجهیزات و وسایل محل کار وارد نمود وسیله ای به منظور تامین خسارت برای کارفرما وجود داشته باشد.

 

سفته بابت ضمانت حسن انجام کار

 

اکثر کارفرمایان هنگام استخدام و انعقاد قرارداد از کارمند و کارگر خود سفته ضمانت کاری یا تضمین حسن انجام کار دریافت می کنند. ضمانت حسن انجام کار در واقع به این معناست که کارفرما مطمئن شود کارگر به تعهدات کاری خود به طور صحیح عمل می‌کند.

 

به عبارت دیگر سفته ضمانت کاری به عنوان یک سند تجاری به کارفرما این اطمینان را می دهد که اگر کارگر از عمل به تعهدات کاری خود امتناع کرد کارفرما بتواند خسارت ناشی از عدم تعهد کاری کارگر را جبران نماید.

 

البته باید توجه داشت که تعهدات کاری مورد نظر کارفرما می بایست در قرارداد مشخص شود. یعنی جزئیات تعیین شود که کارگر بداند که انجام یا عدم انجام چه کاری به معنای عدم تعهد کاری است و به موجب آن سفته وصول می شود.

کارفرما سفته را نمی دهد, گرفتن سفته سفید امضا از کارگر, چطوری سفته رو از کارفرما بگیرم, وکیل پایه یک دادگستری, مشاوره حقوقی تلفنی, وکیل, مشاوره حقوقی آنلاین, وکیل خوب

در نتیجه با مشخص شدن جزئیات قرارداد امکان سوء استفاده کارفرما از سفته ضمانت کاری از بین میرود در واقع سفته ضمانت حسن انجام کار نوعی ضمانت نامه می باشد و چنانچه کارگر ثابت کند که تعهد کاری داشته است، دلیلی برای پرداخت وجه سفته وجود ندارد.

 

نحوه پر كردن سفته ضمانت حسن انجام کار

 

هنگام پر کردن سفته بابت ضمانت حسن انجام کار می بایست به یک سری نکات توجه نمود تا امکان سوء استفاده از این سند تجاری توسط کارفرما یا شخص ثالث از بین برود. که این موارد عبارت اند از:

 

| عدم درج تاریخ در سفته ضمانت کاری

 

باید توجه داشت که به جهت اینکه سفته بابت ضمانت می باشد، در نتیجه قرار به نقد شدن آن نیست (در صورت حسن انجام کار توسط کارگر) دیگر نیازی به درج تاریخ سررسید سفته نیست و به جای تاریخ می‌بایست عبارت سفته بابت ضمانت حسن انجام کار در فلان کارگاه یا شرکت یا موسسه با شماره قرارداد و تاریخ قرارداد استخدامی را درج نمود.

 

| درج نام ذینفع یا دریافت کننده سفته

 

توجه داشته باشید که حتما نام دریافت کننده یا ذینفع سفته را در سفته قید کنید.

صلح عمری - مزایا و معایب آن

 

| درج شماره سفته در قرارداد کار

 

هنگام بستن قرارداد استخدامی و پر کردن سفته حتماً شماره سفته صادر شده بابت حسن انجام کار را در قرارداد استخدامی قید کنید.

 

| ذکر تعهدات کاری در قرارداد

 

توجه داشته باشید که این موضوع باید در قرارداد مشخص شود که کارفرما در چه شرایطی میتواند سفته ضمانت کاری را وصول کند و به اجرا بگذارد.

 

دریافت رسید از کارفرما بابت سفته ضمانت کاری

 

شخصی که سفته بابت حسن انجام کار صادر می کند بهتر است از گیرنده سفته رسید دریافت کند. در واقع در رسید سفته مواردی مانند شماره سفته و شماره قرارداد، تاریخ قرارداد استخدامی و علت دریافت سفته قید می ‌شود که به امضای کارفرما می ‌رسد. همچنین ته برگ سفته و یک نسخه کپی از سفته نیز به رسید ضمیمه میشود.

 

امکان به اجرا گذاشتن سفته حسن انجام کار توسط کارفرما

 

پیش از این به علت صدور سفته حسن انجام کار اشاره شد. بنابراین چنانچه کارگر از انجام تعهدات خود تخطی کند و یا به هر طریقی باعث وارد شدن خسارت به وسایل و تجهیزات محل کار خود شود کارفرما میتواند جهت جبران زیان و خسارت وارد شده توسط کارگر سفته حسن انجام کار را مطالبه کند.

 

بنابراین چنانچه کوتاهی و تقصیر کارگر ثابت شود و عدم عمل به تعهد کاری توسط کارگر باعث وارد شدن ضرر و خسارت به کارفرما شود، کارفرما امکان به اجرا گذاشتن سفته حسن انجام کار را خواهد داشت.

 

گرفتن سفته سفید امضا از کارفرما

 

در کل پس از پایان قرارداد کاری چنانچه خسارت و ضرری توسط کارگر به کارفرما وارد نشده باشد و کارگر به تمام تعهدات خود عمل نموده باشد کارفرما می باید سفته را به کارگر پس دهد. اما چنانچه کارفرما از پس دادن سفته امتناع کند کارگر می تواند درخواست استرداد سفته حسن انجام کار را از شخص نماید و اگر سفته توسط کارفرما مسترد نشود کارگر می بایست با ارائه مدارک، از دادگاه استرداد سفته را درخواست نماید.

 

جرم خیانت در امانت در خصوص سفته ضمانت کاری

 

سفته حسن انجام کار به نوعی نزد کارفرما امانت می باشد تا چنانچه شرایط وصول سفته پیش آمد و کارگر به تعهدات خود عمل نکرد کارفرما سفته را به اجرا بگذارد در غیر این صورت سوء استفاده از سفته ضمانت کاری جرم می باشد.

 

قانون مجازات اسلامی نیز در این خصوص مقرر کرده است که: هرگاه اموال منقول یا غیر منقول یا نوشته هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا هر کار با اجرت یا بی اجرت به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که اشیا مذکور مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیا نزد او بوده آنها را به ضرر مالکین یا متصرفین آنها استعمال کند یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید، به حبس از سه ماه تا یک سال و شش ماه محکوم خواهد شد.

4.8 / 5. 26

سفته حسن انجام کار و نحوه پر كردن آن

ارسال شده در تاریخ : خرداد ۱۶, ۱۴۰۱ توسط : administrator

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آخرین پست ها

ارسال دیدگاه

منوی سایت

درخواست مشاوره