93111000 (021) تماس رایگان با وکیل تهران
دادحامی DADHAMI وکیل و مشاوره حقوقی Lawyer & Legal Consultancy

هزینه وکیل طلاق توافقی

با بهره مندی از بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

پروانه وکالت

پایه یک دادگستری

رضایت موکلان

+408

وکلای شهر

تهران

هزینه وکیل طلاق توافقی

 

برخی از زوجینی که تصمیم به طلاق گرفته اند و قصد دارند در کوتاه ترین زمان ممکن از هم جدا شوند به دلیل توافق حاصله طلاق توافقی را انتخاب می کنند.

 

بنیان حقوقی دادحامی به صورت تخصصی در زمینه طلاق توافقی فعالیت مینماید و در این فرصت قصد داریدم به تمام سوالات شما در خصوص طلاق توافقی توسط وکیل بپردازیم.

 

چنانچه برای انجام طلاق توافقی نیاز به مشاوره دارید یا برای اطلاع از اینکه طلاق توافقی چگونه است، میتوانید با وکلای طلاق دادحامی در ارتباط باشید، در ادامه به هزینه وکیل طلاق توافقی می پردازیم.

 

حق الوکاله طلاق توافقی

 

در صورت داشتن وکالت در طلاق و یا توافق طرفین در خصوص مسائلی از جمله نفقه، مهریه، اجرت المثل، حضانت این امکان وجود دارد کلیه امور طلاق شما توسط وکلا طلاق بنیان حقوقی دادحامی انجام پذیرد.

 

هر توافقی بر روی موارد فوق الذکر برای دادگاه قابل قبول است. بنابراین شرایط طلاق توافقی کاملا به آنچه طرفین توافق می‌کنند بستگی دارد و زوجین هر تصمیمی در موارد مذکور می‌توانند بگیرند.

 

برای اعطای وکالت در خصوص طلاق توافقی نیاز به دو وکیل ( یک وکیل برای زوجه و یک وکیل برای زوج) می باشد که حق الزحمه هر وکیل فقط 5 میلیون تومان و در صورت داشتن دو وکیل طلاق توافقی هزینه 8 میلیون تومان می باشد. 

.

blank

درخواست آنلاین وکیل طلاق توافقی

 

معمولا اخذ وکیل طلاق توافقی اجباری نمی باشد اما  اعطای وکالت به وکلا و سپردن امور طلاق به ایشان این مزیت را دارد که تشریفات طلاق طی مدت زمان کوتاهی نسبت به زمانی که طرفین بدون وکیل اقدام مینمایند انجام میگردد.

 

البته لازم به ذکر است که در صورتی که زوجه وکالت در طلاق یا به معنای عرفی حق طلاق از زوج داشته باشد می بایست برای همسر خود وکیل دادگستری اخذ نماید

 

بنیان حقوقی دادحامی انجام امر طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان ممکن توسط وکیل انتخابی و انجام مراحل طلاق توافقی و طلاق با داشتن حق طلاق بدون حضور زوجین در هیچ مرحله ای را تضمین می نماید.

 

درست است که برای طلاق توافقی اجباری برای اعطای وکالت به وکیل وجود ندارد اما این مورد شامل یک استثناء میگردد:

 

همانطور که متذکر شدیم در صورتی که زوجه از زوج وکالت در طلاق داشته باشد( به اصطلاح حق طلاق) باید از طرف زوج وکیل دادگستری بگیرد تا به جای شوهر در دادگاه حاضر گردد.

هزینه وکیل برای طلاق توافقی نی نی سایت, وکیل, مشاوره حقوقی تلفنی, بهترین وکیل در تهران, وکیل پایه یک دادگستری, وکیل خوب در تهران, وکیل تهران, وکیل آنلاین

بنابراین در فرضی که زوجه وکالت در طلاق دارد حداقل نیاز به یک وکیل خواهد داشت.

 


پرسش و پاسخ

 

هزینه طلاق توافقی با وکلا طلاق بنیان حقوقی دادحامی چقدر است؟

 

حق الزحمه یک وکیل 5 میلیون تومان و برای داشتن دو وکیل حق الوکاله 8 میلیون تومان میباشد

 

آیا یک وکیل می تواند وکالت زوج و زوجه را بر عهده بگیرد؟

 

خیر. در طلاق توافقی برای هر یک از زوج و زوجه لازم است یک وکیل دادگستری  انتخاب گردد. چنانچه زوجین به هر دلیلی نخواهند دو وکیل داشته باشند  می توانند یکی از آنها در جلسه حضور و طرف دیگر وکیل اختیار کند

 

در چه مواردی گرفتن وکیل برای طلاق توافقی اجباری میباشد؟

 

فقط در صورتی که زوجه از زوج وکالت طلاق دارد باید از طرف زوج وکیل معرفی کند تا به جای او در دادگاه حضور یابد

 

شرکت در جلسات مشاوره اجباری میباشد؟

 

در صورتی که زوجین قصد داشته باشند بدون حضور وکیل مراحل طلاق را انجام دهند اخذ گواهی عدم انصراف ازطلاق از مراکز مشاوره اجباری است. ولی در صورتی که مراحل طلاق توافقی توسط وکیل صورت گیرد نیازی به مراجعه به مراکز مشاوره و غربالگری جهت دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق نیست

 

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی چیست؟

 

انجام کلیه امور با آشنایی کامل به مراحل دادرسی انجام می‌شود و نیاز به حضور هیچ یک از زوجین در دادگاه نخواهد بود. همچنین داشتن وکیل طلاق توافقی باعث می‌شود روند رسیدگی به طلاق کوتاه شود

 

مراحل طلاق توافقی چه قدر طول میکشد؟

 

پاسخ این سوال بستگی به این دارد زوجین خودشان اقدام به طلاق توافقی مینمایند یا به وکیل دادگستری وکالت میدهند. اگر زوجین خودشان بخواهند امور مربوط به طلاق توافقی را انجام دهند بین 2 تا 3 ماه زمان می‌برد که بتوانند خودشان گواهی عدم امکان سازش را دریافت و ظرف مدت سه ماه به دفاتر طلاق برای جاری شدن صیغه طلاق ببرند. اما در حالتی که وکلای طلاق بنیان حقوقی دادحامی امور طلاق توافقی را انجام دهند، بین 10 تا 30 روز طلاق شما بدون حضور زوجین انجام می‌شود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین نمرات 4.8 / 5. تعداد رتبه 34

k

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین نمرات 4.8 / 5. تعداد رتبه 34

k

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

هزینه وکیل طلاق توافقی

ارسال شده در تاریخ : تیر 9, 1402 توسط : تیم تحریریه وکیل دادحامی

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی /

صفحه اصلی

منوی سایت

درخواست مشاوره

خانه
مشاوره حقوقی
جستجو
مجله حقوقی
تماس با ما
0
سلام 👋 چه کمکی از من ساخته است؟x