93111000 (021) تماس رایگان با وکیل تهران
دادحامی DADHAMI وکیل و مشاوره حقوقی Lawyer & Legal Consultancy

وکیل ارث و میراث

با بهره گیری از بهترین وکیل ارث تهران

پروانه وکالت

پایه یک دادگستری

رضایت موکلان

+92

وکلای شهر

تهران

وکیل ارث تهران

 

ارث در معنای حقوقی آن به معنای انتقال قهری اموال و دارایی های فرد فوت شده به وراث وی است. در این خصوص سهم الارث افراد مختلف بر اساس جنسیت و نسبیت با هم متفاوت است.

 

بروز اختلاف در تقسیم ارث و میراث اجتناب ناپذیراست و مشورت با وکیل ارث میتواند مانع اختلافات و مشکلات میان افراد شده و در صورت وقوع دعوا می تواند در روند پرونده تاثیر مثبت بسزایی داشته باشد.

 

ارث یکی از مسائل بسیار مهم و کاربردی میباشد چرا که تقریبا همه مردم در طول زندگی خود با موضوع ارث و میراث به صورت مستقیم یا غیر مستقیم رو به رو می شوند.

 

.

درخواست آنلاین وکیل ارث

درخواست آنلاین وکیل ارث

 

 

وکیل ارث کیست؟

 

وکیل ارث به وکیل دادگستری گفته می شود که حرفه و تجربه خود را در حوزه دعاوی ارث اختصاص داده باشد و با تخصص در پرونده های ارث اغلب پرونده های خود را به این دعاوی اختصاص داده باشد.

 

مجموعه وکلای دادحامی با ایجاد واحد دعاوی ارث و با تخصص گرایی در پرونده های ارث افتخار این را داشته که با بهره گیری از تیم وکلای مجرب و متخصص پایه یک دادگستری تهران در راستای حل و فصل پرونده های ارث قدم بردارد.

 

دعاوی و پرونده های ارث

 

دعاوی مرتبط با ارث عبارتند از:

 

اخذ گواهی حصر وراثت

 

مهر و موم ترکه

 

رفع مهر و موم ترکه

 

تحریر ترکه

 

تقسیم ترکه

 

مالیات بر ارث

 

و …

 

ارث و میراث از سه رکن اصلی تشکیل می شود:

 

مورث: شخصی که فوت کرده است و اموال و دارایی هایی از او جا مانده است.

 

ترکه: اموال و دارایی های بجا مانده از مورث را ترکه می گویند.

وکیل وصیت در ارث

وارث: شخص یا اشخاصی هستند که از مورث ارث می برند.

 

تمام اختلافات و دعاوی مربوط به ارث از این سه رکن ناشی می شود.

 

مراحل تقسیم ارث (تقسیم ترکه)

 

بهتر است مراحل تقسیم ترکه توسط وکیلی که در دعاوی مرتبط با ارث تخصصا فعالیت میکند انجام شود زیرا طی کردن مراحل تقسیم ترکه نیاز به دانش حقوقی و تجربه وکالت دارد.

 

باید متذکر شد که جهت تقسیم ارث و تحریر ترکه از طرف ورثه متوفی یا یکی از وراث، نیاز به دریافت گواهی انحصار وراثت دارد.

 

وکیل انحصار وراثت جهت دریافت گواهی به مدارکی لازم دارد که نیاز است برای طرح دعوا توسط فرد درخواست کننده به وکیل ارث ارائه شود

 

که پس از درخواست مطابق با قوانین امور حسبی، درخواست ورثه متقاضی را یک نوبت در یک روزنامه محلی آگهی می‌شود. در صورتی که طی یک ماه هیچ گونه اعتراض یا شکایتی در این مورد نشود، مرجع قضایی مربوطه اقدام به صدور گواهی می‌کند.

وکیل خوب ارث

بهترین وکیل ارث تهران

 

همکاری با بهترین وکلای ارث تهران از افتخارات بنیان وکلای دادحامی می باشد وکلای دادحامی در زمینه تقسیم ترکه ، مهر و موم ترکه ، انحصار وراثت دارای تبحر می باشند
 

اطمینان خاطر داشته که از ابتدای طرح دعوا تا پایان رسیدگی و تقسیم ترکه و امورات مربوط به ارث از وکلای با تجربه و متخصص طلاق بهره مند شوید

 

وکیل ارث قسطی

حق الوکاله اقساطی موضوعات ارث

 

افراد برای واگذاری امور خود به وکیل دادگستری تمایل داشته که مبلغ و هزینه های مربوط به حق الوکاله را با لمس و مشاهده پیشرفت پرونده پرداخت نمایند.
 

مجموعه وکلای حرفه ای دادحامی با اشراف به این موضوع درصدد حل این مشکل برآمده، بدین صورت که پس از بررسی موضوع، ترتیب پرداخت حق الوکاله به طور مرحله ای و اقساطی بوده و این هزینه بنا بر پیشرفت پرونده از شما اخذ خواهد شد.

 

دو وکیل ارث

دو وکیل دادگستری در هر پرونده ارث

 

در صورت واگذاری دعاوی ارث به تیم وکلای دادحامی، این اطمینان خاطر را داشته که با پرداخت حق الوکاله یک وکیل می توانید از دانش و خدمات دو وکیل دادگستری متخصص ارث بهره مند شوید.
 

از داشتن امتیازات دو وکیل در دعاوی، می توان به سرعت و استمرار بیشتر در پیگیری امور، توانایی بیشتر در حل امور، استفاده حداکثری از پتانسیل علمی در مقام دفاع و همچنین داشتن موضع قوی تر و بُعد روانی مثبت در دادگاه اشاره نمود.

 

اطلاع از آخرین روند پرونده ارث

اطلاع رسانی از روند پرونده ارث

 

اطلاع از جزئیات هر پرونده از حقوق موکل بوده، اطلاع از دعاوی ارث از این قاعده مستثنی نمی باشد ، به اعتقاد موسسین بنیان وکلا می بایست از روند پرونده و در هر زمان آگاه باشد ، مجموعه دادحامی با افتخار و با ایجاد بستر آن به بهترین صورت این نیاز مراجعین را برطرف نموده است

 

وکیل زبده ارث

پیگیری مستمر وکیل ارث و میراث

 

سرعت در کنار کیفیت در روند پرونده های مربوط به ارث از خواسته های مراجعه کنندگان می باشد ، بنیان وکلای دادحامی با آگاهی از این موضوع و داشتن تعدد در این گونه دعاوی این اطمینان خاطر را داده که روند پرونده به بهترین شکل و با تسریع در موضوع به نتیجه مورد تقاضای افراد نزدیک گردد

 

شماره وکیل ارث

وکیل متخصص ارث

 

داشتن تخصص در موضوعات حقوقی بنا بر گرایش و استمرار در موضوع می تواند نتایج خوبی را در موضوعات رقم بزند، باید اشاره نمود که داشتن تخصص ، مهارت و تجربه در دعاوی مربوط به ارث نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.
 

بنیان وکلای حرفه ای دادحامی ملاک گزینش وکیل ارث دارای پروانه وکالت معتبر مشغول در مجموعه خود را بر مبنای تخصص و مهارت در نظر گرفته است. بنابراین پس از اخذ مشاوره حقوقی و واگذار نمودن دعاوی ارث به تیم وکلای دادگستری حقوقی دادحامی، بدین امر اطمینان خاطر داشته باشید.

 

 

در آخر قابل توجه است که حوزه های مختلف وکالت نیازمند تخصص های ویژه و مرتبط هستند حوزه ارث نیز از این قاعده مستثنی نیست. وکیل ارث باید بر قوانین حاکم بر ارث، اسباب انتقال دارایی، موجبات و غیره آشنا باشد.

 

وکلای ارث بنیان حقوقی دادحامی میتواند شما را در خصوص دعاوی مرتبط با ارث راهنمایی نمایند.

 


پرسش و پاسخ

 

وکیل ارث بنیان حقوقی دادحامی در چه دعاوی تخصص دارد؟

 

وکیل ارث در اخذ گواهی حصر وراثت، مهر و موم ترکه، رفع مهر و موم ترکه، تحریر ترکه، تقسیم ترکه، مالیات بر ارث و… تخصصا فعالیت می نمایند

 

شماره وکیل برای ارث و میراث چند است؟

 

شما برای ارتباط و راهنمایی با وکیل ارث و میراث تهران می توانید با شماره 02193111000 تماس حاصل نمائید

 

گواهی انحصار وراثت چیست ؟

 

زمانی که وراث به مراجع قضایی مراجعه میکنند تا مشخصات، تعداد وراث و نسبت آن ها با شخص متوفی و میزان سهم هر کس از ماترک را معلوم نمایند، آن مرجع قضایی گواهی را صادر و در آن تمامی موارد مذکور را مشخص میکند، به این گواهی، گواهی انحصار وراثت گفته می شود

 

تاخیر در اخذ گواهی حصر وراثت و یا دیر کردن در پرداخت مالیات بر ارث مشمول جریمه می شود؟

 

خیر. تاخیر در پرداخت مالیات و اخذ گواهی حصر وراثت مقید به مدت نیست و هر زمان که بخواهید می توانید اقدام کنید و مشمول جریمه نمی شوید مشروط به اینکه متوفی بعد از 01/01/1395 فوت کرده باشد

 

مالیات بر ارث چیست؟

 

مالیات بر ارث گونه ای مالیات مستقیم و از نوع مالیات بر دارایی است که پس از فوت شخص بر اموال و دارائی او بر اساس نرخ هایی که از طرف اداره مالیات برای هر طبقه از وراث معین شده است وصول می گردد که بدون پرداخت این نوع مالیات امکان نقل و انتقال به صورت رسمی توسط وراث ممنوع است

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین نمرات 4.8 / 5. تعداد رتبه 33

k

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین نمرات 4.8 / 5. تعداد رتبه 33

k

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیدسعیدحسینی نجاتی
سیدسعیدحسینی نجاتی
7 ماه قبل

بسیارعالی ومفیدبود ـ سپاس ازاطلاع رسانی خوبتان

وکیل ارث و میراث

ارسال شده در تاریخ : خرداد 28, 1402 توسط : تیم تحریریه وکیل دادحامی

وکیل ارث و میراث

وکیل ارث و میراث /

صفحه اصلی

منوی سایت

درخواست مشاوره

خانه
مشاوره حقوقی
جستجو
مجله حقوقی
تماس با ما
1
0
سلام 👋 چه کمکی از من ساخته است؟x