وکیل چک | وکیل چک برگشتی تهران

وکیل چک | وکیل چک برگشتی تهران /

صفحه اصلی

آخرین تاریخ بروزرسانی شهریور 5ام, 1401

وکیل چک | وکیل چک برگشتی تهران

 

وکیل چک به وکیل دارای پروانه وکالت دادگستری گفته می شود که با داشتن دانش و مهارت در دعاوی مربوط به مطالبات وجه، بالاخص اسناد تجاری ( چک ، سفته و … ) ، تمرکز و تخصص خود را در این نوع دعاوی متمرکز نموده باشد.

 

همانطور که می دانید داشتن تخصص و تمرکز در هر امری موجب شده که درصد موفقیت و گرفتن نتیجه در آن امر بالاتر رود. موضوعات حقوقی به دلیل گستردگی و زیر شاخه های فراوان بیش از هر امر دیگری داشتن تخصص را طلب می کند.

 

داشتن تجربه و تخصص در موضوعات و دعاوی مربوط به چک ، از جمله چک برگشتی، علاوه بر اینکه باعث افزایش دقت در روند پرونده شده، روشن است که این امر می تواند سرعت رسیدن به نتیجه ای رضایت بخش را برای افراد بالاتر ببرد.

 

بنیان وکلای دادحامی با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری با تجربه و متخصص در حوزه دعاوی مربوط به مطالبات مالی از جمله چک، با راه اندازی دپارتمان و واحد تخصصی آمادگی دارد که با معرفی بهترین وکیل چک در خصوص موضوع شما تا حصول نتیجه ای رضایت بخش همراه شما مراجعه کنندگان به بنیان وکلا بماند.

 

وکیل چک صیادی, وکیل چک تضمینی, وکیل خبره چک, شماره وکیل چک, وکیل حقوقی چک, وکیل در امور چک

به چه سندی چک می گویند؟

 

در تعریف ساده می توان گفت چک سندی تجاری بوده که بر اساس آن صاحب حساب با صدور و انتقال آن، به بانک دستور پرداخت وجه آن را بر طبق مبلغ مندرج در چک را می دهد. بنابراین می‌ توان گفت چک وسیله ی پرداخت و انتقال وجه بین افراد می باشد.

 

| انواع چک

 

با تغییرات جدید قانون صدور چک، چک را می توان بنا بر نوعی از تقسیم بندی به چک های عادی، صیادی، چک تایید شده، چک مسافرتی (تراول چک) و چک تضمین شده ( چک رمزدار ) دسته بندی نمود.

 

| چک عادی

چکی است که اشخاص عهده بانک‌ ها به حساب جاری خود صادر و دارنده آن تضمینی جز اعتبار صادر کننده آن ندارد. به بیان دیگر در چک عادی اشخاص که دارای دسته چک می باشند از حساب بانکی خود به میزان مبلغی که در نظر دارند اقدام به صدور چک می نمایند. دراین صورت شخص دارنده در تاریخ مندرج شده به بانک مراجعه می نماید و تضمینی جز اعتبار صادرکننده ندارد.

 

| چک عادی از نوع صیادی

در قانون صدور چک جدید با پیش بینی چکی تحت عنوان چک صیادی ، قانونگذار در کنار سخت گیری هایی که برای این نوع چک ها از جمله صدور و انتقال و شرایط اخذ گواهینامه در نظر گرفته است، امتیازاتی را برای این نوع چک قائل شده است. که می توان به طور مثال به درخواست صدور فوری اجراییه و مطالبه آن و .. برای امتیازات آن اشاره نمود.

 

| چک تایید شده

چکی است که اشخاص عهده بانک‌ ها به حساب جاری خود صادر و توسط بانک محال علیه پرداخت وجه آن تایید می‌ شود.

 

| چک تضمین شده ( چک رمزدار )

چکی است که توسط بانک به عهده‌‌ همان بانک به درخواست مشتری صادر و پرداخت وجه آن توسط بانک تضمین می‌ شود. بنابراین در چک تضمینی از حساب شخص صادرکننده به میزان آن مبلغ کسر و یا مبلغ آن توسط صادرکننده پرداخت می شود و به نوعی چک تضمین شده در حکم پول می باشد.

 

| چک مسافرتی ( تراول چک )

چکی است که توسط بانک صادر و وجه آن در هر یک از شعب آن بانک یا توسط نمایندگان و کارگزاران آن پرداخت می‌ گردد.

وکیل خوب برای چک برگشتی, وکیل رفع سوء اثر چک, وکیل وصول چک, وکیل پایه یک دادگستری, مشاوره حقوقی, وکیل تهران, وکیل آنلاین, وکیل زبده

سوالی که معمولا مراجعه کنندگان از وکلای مجموعه دادحامی می پرسند این است که اگر صادرکننده چک ، ظهرنویس ( پشت نویس ) و ضامن چک که مسئول پرداخت چک می باشند به موجب حکم دادگاه، به پرداخت وجه چک محکوم شوند در اینصورت وکیل چک چه اقداماتی را میتواند از باب مطالبه چک بجا بیاورد

 

در پاسخ می توان گفت اقداماتی چون توقیف اموال منقول و غیرمنقول، ممنوع الخروجی و … و حتی جلب شخص را می توان برای شخص مسئول چک در نظر گرفت.

 

دادگاه صالح به رسیدگی به دعوای چک

دادگاه چک برگشتی

بنابر صلاحیت عام دادگاه های رسیدگی کننده به دعاوی منقول، شخص دارنده چک می تواند برای اقدام حقوقی در خصوص چک برگشتی ، به دادگاه یا شورای حل اختلاف ( بنابر میزان مبلغ آن ) محل اقامت صادرکننده چک مراجعه نماید. اما در نظر داشته باشید که این امر مانع از این نبوده که شخص دارنده چک به دادگاه محل صدور گواهی عدم پرداخت یا محل صدور چک مراجعه نماید.

 

 

سایر امتیازات وکیل چک بنیان وکلای دادحامی

پیگیری دو وکیل متخصص چک

در صورتی که موضوع شما به تیم وکلای دادحامی واگذار شود این اطمینان خاطر را داشته که با پرداخت حق الوکاله یک وکیل می توانید از دانش و خدمات دو وکیل دادگستری متخصص چک بهره مند شوید.

 

از داشتن امتیازات دو وکیل در پرونده چک، می توان به سرعت و استمرار بیشتر در پیگیری امور، توانایی بیشتر در حل امور، استفاده حداکثری از پتانسیل علمی در مقام دفاع و همچنین داشتن موضع قوی تر در دادگاه اشاره نمود.

حق الوکاله اقساطی در پرونده های چک برگشتی

در صورتی که پرونده شما پس از توافق و تنظیم قرارداد به وکیل چک عضو دادحامی محول شود، حق الوکاله وکیل بنابر میزان و مبلغ چک به صورت اقساطی از طرف شما پرداخت می شود.

 

به این صورت که با پرداخت پیش پرداخت و هزینه های مربوط به دعوای چک ، پرونده شما در مرجع رسیدگی کننده مطرح و پیگیری شده و مابقی حق الوکاله بنابر پیشرفت پرونده و به صورت درصدی از شما مراجعه کنندگان گرامی دریافت خواهد شد.

دپارتمان و واحد تخصصی دعاوی چک

بنیان حقوقی دادحامی با تشکیل دپارتمان و واحد تخصصی اسناد تجاری ( چک ) با بهره گیری از تیم متخصص وکیل چک برگشتی تهران آمادگی داشته که خدمات شایسته به مراجعه کنندگان این بنیان ارائه نماید.

 

تیم وکلای دعاوی مربوط به اسناد تجاری بالاخص چک دادحامی، با اشراف بر آخرین تغییرات مربوط به قانون چک و تجربه داشتن پرونده های متعدد در این خصوص در نظر داشته که خدمات حقوقی با کیفیت به شما مراجعه کنندگان این مجموعه ارائه نماید.

 

وکیل برای چک سرقتی, وکیل تضمینی چک, وکیل استرداد لاشه چک, وکیل انلاین چک, شماره وکیل, وکیل پایه یک دادگستری تهران, مشاوره حقوقی چک, وکیل ماهر

 


پرسش و پاسخ

 

هزینه وکیل برای چک برگشتی آیا به صورت اقساطی قابل پرداخت می باشد؟

 

در صورتی که پرونده شما توسط تیم وکلای چک برگشتی پیگیری شود هزینه و حق الوکاله وکیل به صورت اقساطی از شما اخذ خواهد شد.

 

امتیاز داشتن دو وکیل چک برگشتی بنیان وکلای دادحامی چیست؟

 

با توجه به اینکه تمامی پرونده های چک توسط 2 وکیل دادگستری متخصص چک طرح و پیگیری می شود، مواردی همچون داشتن موضع قوی در دادگاه و پیگیری سریع امور از امتیازات آن می باشد.

 

4.9 / 5. 31

وکیل چک | وکیل چک برگشتی تهران

ارسال شده در تاریخ : مهر ۱۴, ۱۴۰۰ توسط : administrator

منوی سایت

درخواست مشاوره

خانه
مشاوره حقوقی
تنظیم قرارداد
جستجو
تماس با ما