93111000 (021) تماس رایگان با وکیل تهران
دادحامی DADHAMI وکیل و مشاوره حقوقی Lawyer & Legal Consultancy

تنظیم اظهارنامه آنلاین

نگارش اظهارنامه توسط وکیل متخصص تهران

پروانه وکالت

پایه یک دادگستری

رضایت افراد

+836

وکلای شهر

تهران

اظهارنامه آنلاین

 

مطابق با ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی هر كس می‌ تواند قبل از تقدیم دادخواست، حق خود را به‌ وسیله اظهارنامه از دیگری مطالبه نماید یا به‌ طور كلی بخواهد اظهاراتی را كه راجع به معاملات و تعهدات خود با دیگری است و بخواهد به‌ طور رسمی به‌ وی برساند می تواند به موجب اظهارنامه به‌ طرف ابلاغ نماید.  

 

به طور کلی اظهارنامه یک نوشته است که مطابق مقررات قانونی تنظیم میگردد و یکی از راه های رسمی مطالبه حق یا زمانی که شخص بخواهد به طور مدلل و قانونی موضوع یا مطلبی را به شخص دیگر اعلام نماید باید به وسیله اظهارنامه اقدام نماید.

 

بنیان وکلای دادحامی با بهره مندی از تیم وکلای متخصص و با تجربه تنظیم اظهارنامه های عدیده و گوناگون آمادگی داشته با بررسی موضوع شما بهترین اظهارنامه را برای مراجعه کنندگان تنظیم نماید

 

نگارش اظهارنامه توسط وکیل پایه یک دادگستری

 

با توجه به اینکه اظهارنامه دارای آثار و جنبه های گوناگونی است و اظهار به موضوعاتی ممکن است اقرار به نفع و ضرر شخص اظهارکننده باشد به دلیل مهم بودن این موضوع متن اظهارنامه می بایست توسط وکیل تنظیم شود.

 

بنابراین توصیه میگردد در نوشتن اظهارنامه قضایی و تنظیم آن مراقب بود تا موضوعی بیان نشود که مورد سوء استفاده طرف مقابل قرار گیرد و بتواند علیه شخصی که اظهارنامه فرستاده استفاده نماید.

 

با توجه به اینکه اظهارنامه راه قانونی مطالبه حق است بنابراین سندی قانونی در نظر گرفته می شود و لزوم تنظیم صحیح و مبتنی بر دانش حقوقی می تواند علاوه بر تامین حقوق افراد در دعاوی که در آینده مطرح خواهد شد تاثیر مثبت و منفی بگذارد لذا این امر موجب می شود که در تنظیم آن دقت کافی را به خرج بدهیم

 

توصیه بنیان وکلا دادحامی این بوده که برای ارسال اظهارنامه و یا پاسخ به آن از وکلا پایه یک دادگستری با تجربه در این زمینه استفاده کنید.

.
 
درخواست آنلاین تنظیم اظهارنامه

درخواست آنلاین تنظیم اظهارنامه

 

چنانچه شما به هردلیلی امکان حضور در مجموعه دادحامی را ندارید میتوانید تنظیم اظهارنامه را به صورت آنلاین و غیرحضوری به وکلای پایه یک مجموعه دادحامی بسپارید.

 

بدین صورت که شما به صورت تلفنی یا آنلاین موضوع دعوا و پرونده را به تیم پشتیبانی توضیح دهید و سپس اظهارنامه توسط وکیل تنظیم و از طریق نرم افزارهای پیامرسان برای شما ارسال میگردد.

 
 

نکات مهم در خصوص نگارش اظهارنامه

 

در متن اظهارنامه از توهین، تهدید و اظهار مطالب مخالف قانون خودداری شود.

 

از توضیحات غیرمرتبط خودداری شود و به صورت مختصر متن اظهارنامه نگارش شود.

 

مهلت داده شده به طرف مقابل برای انجام تعهد متعارف باشد.

 

مواردی که ارسال اظهارنامه الزامی میباشد؟

 

معمولا فرستادن اظهارنامه برای مطالبه حق اختیاری است اما در برخی موارد قانون الزام کرده که قبل از طرح دادخواست لازم به  ارسال اظهارنامه میباشد. مانند موارد زیر:

 

    مطابق ماده ۱۷۱ قانون آیین دادرسی مدنی، هرگاه سرایدار، خادم، کارگر و بطور کلی هر امین دیگری چنانچه پس از ده روز از تاریخ ابلاغ اظهار نامه مالک، مبنی بر مطالبه مال امانی از آن رفع تصرف نکند، متصرف عدوانی شناخته می شود فلذا طرف مقابل از امتیازات مربوط به دعوای تصرف عدوانی از جمله رسیدگی خارج از مهلت بهره مند می شود.

 

    به موجب ماده ۴۵۹ و ۴۶۰ قانون آیین دادرسی مدنی، در مواردی که طرفین معامله متعهد به معرفی داور شده باشند، و طرفین نتوانند یا نخواهند در انتخاب داور توافق کنند، هر یک از طرفین می توانند با معرفی داور مورد نظر خود بوسیله ارسال اظهار نامه از طرف مقابل درخواست نماید که ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه، نظر خود را در مورد داور اعلام کند.

 

 

    به موجب ماده ۱۳ قانون روابط موجر و مستاجر، هرگاه مستاجر به علت انقضای مدت اجاره، مورد اجاره را تخلیه کند اما موجر از تحویل گرفتن آن خودداری کند، مستاجر باید بوسیله اظهارنامه از وی تقاضا کند که مال مورد اجاره را تحویل بگیرد.

 

 

پرسش و پاسخ

 

تنظیم اظهارنامه توسط وکلا مجموعه دادحامی چه میزان زمان می برد؟

بنابر موضوع و متن اظهارنامه ممکن است زمان آن از یک روز کاری تا چند روز متفاوت باشد

هزینه نگارش و تنظیم اظهارنامه توسط وکلا چه میزان می باشد؟

قیمت نوشتن اظهارنامه توسط وکیل به مسائل متعددی بستگی دارد. هزینه اظهارنامه توسط وکیل بنا بر موضوع متفاوت است در نظر داشته باشید که پس از طرح موضوع هزینه اظهارنامه به شما اعلام می شود

از چه طریقی میتوان اظهارنامه را برای طرف مقابل ارسال نمود؟

ارسال اظهارنامه نیازی به مراجعه دادگاه ندارد ، با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در اختیار گذاشتن متن اظهارنامه این امر صورت می گیرد.

متن اظهارنامه نگارش شده توسط وکیل به صورت ارسال در اختیار افراد قرار می گیرد؟

پس از تنظیم اظهارنامه، متن آن به صورت فایل ورد و پی دی اف توسط پیام رسان های مورد استفاده یا ایمیل برای افراد ارسال می شود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین نمرات 4.8 / 5. تعداد رتبه 34

k

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید.

میانگین نمرات 4.8 / 5. تعداد رتبه 34

k

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تنظیم اظهارنامه

ارسال شده در تاریخ : اسفند 29, 1401 توسط : تیم تحریریه وکیل دادحامی

تنظیم اظهارنامه

تنظیم اظهارنامه /

صفحه اصلی

منوی سایت

درخواست مشاوره

خانه
مشاوره حقوقی
جستجو
مجله حقوقی
تماس با ما
0
سلام 👋 چه کمکی از من ساخته است؟x